Chat Siteleri – Değişken SohbetSelam, bugün sizlere chat sitelerinde neler yapabileceğinizden bahsetmek istiyorum. Öncelikle ilk defa girecekseniz ortamdakilere tanımak adına iyi bir gözlem yapmanızı tavsiye ederim. Chat sitelerindeki kişileri sanal olarak görmemeniz, her rumuzun altında bir insan olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Siz kendinizi nasıl görüyorsanız, buradaki kişilerinde öyle olabileceğinizden kuşkunuz olmasın, oturduğunuz mahallenizi bir göz önüne getirin, nasıl ki mahallenizde sevdiğiniz,
sevmediğiniz, görüşüp sohbet ettiğiniz, görmeye tahammül edemediğiniz, kişiler varsa aynı chat sitelerinde de bunları yaşarsınız. Yani buda demek oluyor ki ortam her ne kadar sanal olsa da chat sitelerinde yaşananlar gerçektir. Buranın gerçek
hayattan bir farkı daha rahat sohbet etme imkanının olmasıdır. Sizin ne aradığınız çok önemlidir.

Çoğumuz chat sitelerine can sıkıntısından girer, sadece sohbet edelim ve eğlenelim isteriz fakat bazen öyle şeyler olur ki, kendimizi; ya bir tartışmanın yada
yakın bulduğumuz bir kişiyle dertleşmenin içinde buluruz. Bunlar zaten gerçek hayatımızda da olağan şeyler değil mi?

Sohbetettir.Com ile sohbete bağlan.

Chat sitelerinin olmazsa olmazı da hiç aklımızda yokken birine gönlümüzü kaptırmamız. Bazen sadece yazılarından etkilendiğimiz, birinden hoşlanmamız kaçınılmaz olabilmektedir. Bir söz vardır “daldan dala konmak” diye bu chat sitelerinde fazlaca yaşanabilmektedir. Bunun nedeni ise chat sitelerinde kıskançlık olayları fazlaca yaşanmaktadır. Her ne kadar komik gibi görünse de malesef kaçınılmazdır.
Chat ortamındaki duygusal yakınlıkların ömrü çok uzun olmamaktadır. Uzun ömürlü ilişkileri sürdürenlerde mutlaka vardır. Fakat bunların sayısı oldukça az, hatta evlilikle sonuçlanan ilişkilere de şahit olmaktayız. Ben bu kişileri buradan tebrik etmek istiyorum.

Chat sitelerinde kolay olan ilişkiye başlamak, zor olan ise bu ilişkiyi sürdürebilmektir. “Ben zoru başarırım ve bir ilişki yaşamak istiyorum” diyorsanız, yapmanız gereken seviyeli bir ortam olarak hazırlanmış olan Sohbetettir.com chat sitemizi ziyaret etmenizdir.

Değişik kültürden kişilerin olduğunu düşündüğümüzde, hiç duymadığımız bir yemek, tatlı yada bir olay hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.
Örneğin ben sizlere bir şey sormak istiyorum bir çoğunuzun bilmediğine de cok eminim. Süvari nedir desem hemen hemen hepiniz “atlı asker” diyeceksiniz evet doğru ama bir türde içecek adıdır. (zahmet olacak ama googleye bknz.) Ben şıllık tatlısını buradaki arkadaşlarımdan duymuştum  ve çok gülmüştüm şaka yapıldığını düşünmüştüm. Bunun gibi bir çok şeyleri chat sitelerindeki arkadaşlarımızdan öğrenebilmekteyiz.

Chat sitelerinde çok ilginç olaylar cereyan etmektedir ki, bütün duyguları yaşayabiliyorsunuz. Üzülebiliyor kahkahalarla gülebiliyor, kızabiliyor hatta ağlaya biliyorsunuz. O kadar çok güzel şeyler yaşadım ki ben, düşünü yorumda hangi birini anlatsam diye, daha sonraki makalelerimde bazılarından bahsedeceğim.

“Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.” Hz Mevlana tek bir cümleyle ne güzel
anlatmış her şeyi. Sevgiyle kalın…

Makale : HaLeSultan

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.

RauL
Makale Yazarı :
heart 403
Yazı kategorisi : Sohbet
yorum 4 yorum yapıldı


Chat Siteleri – Değişken Sohbet İle Benzer Sohbet YazılarıChat Siteleri – Değişken Sohbet yazına yapılan yorumlarYorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

SPONSOR SİTELERİMİZ : Sohbet sohbet odaları sohbet sohbet odaları Özel Sohbet Sayfaları : omegla - bizimmekan