Sohbet Etme Teknikleri – İyi Doğal Sohbetİnsanlar doğasında var olan ve bu dengede var oluş sebebidir sohbet etmek. Hayatımızda bazı insanlar vardır ve biz o kişiler için şöyle bir cümle kurarız. Adama bak ne kadar güzel anlatıyor, dinlerken hiç sıkılmıyorum ve zevk alıyorum. Bu gibi insanların sohbet etme becerileri yüksektir ve sohbet etme tekniklerini gayet iyi biliyorlardır. Doğuştan gelen ilim ve bilim sahibi olan insanlar farklı bir tarzda ve ses tonunu çok iyi ayarlayarak diğer insanlardan bu yönde bir adım öndedir ve toplum arasında bu farklılık göze çarpar.

Sanal dünyada sohbet etmek nasıl gerçekleşir ?

Şimdi birazda yaşantımızdan sıyrılarak sanal dünyadaki insanların nasıl sohbet ettiğini biraz düşünelim. Sanal dünya derken aslında bizzat gerçeklerden bahsediyor olacağız. Peki neden böyle bir cümle kullandım yada ihtiyaç duydum bunu sizlere açıklayalım. Her insanın kendi doğruları ve hayata bakış açısı vardır değil mi ? Ben özellikle sanal dünyadaki insanlara şu şekilde bakmayı tercih ediyorum. Sanal bir ortamda bir sohbet platformunda insanlar sohbet eder. Bu sohbetler ve sergilemiş olduğu karakterler benim en fazla ilgilendiğim konuların başında gelir. Gerçek hayatta insanlar kötü davranışlarını bazen göstermezler. Çünkü gerçek bir hayat olduğu için tepkilerden korkabilirler. Yalnız sanal hayatın, yalan bir hayat olduğunu düşünen kişiler, kötü davranışlarını yalanlarını hiç tedirgin olmadan rahat bir şekilde sergileyebilirler. Sanal hayata dair benim doğrularım ise burada devreye girer. O kişinin gerçekleri ve asıl olan karakteri, yalan sandığı bu ortamda aslında deşifre olmaya başlamıştır bile.

Konumuzu biraz toparlamak istersek evet sanal hayatımızda sohbet etmek aslında bir gerçekliktir. Özellikle insanların bu konuda daha dikkatli olmaları da aşikardır. Örneğin; bir sohbet ve arkadaşlık sitesine giriş yaptık. Sadece sohbet edip, biraz vakit geçirdikten sonra ayrılıp bir daha o siteye giriş yapmayacaksak sorun yok. İnsanlar dilediği gibi eğlenebilir ve dilediği gibi konuşabilir. Birde olayın başka bir yönü var asıl sanal sohbet ve sanal aile kavramı.

Sanal dostluklar, aile kavramı ve sohbet etme

Örneklendirme üzerinden gitmek istiyorum değerli arkadaşlar. Bazı insanlar sohbet etmek için bir yere giriş yapar ve ilk olarak gözlemler. Bu gözlemler belki bir gün yada daha kısa, belkide haftalarca sürebilir. Bu o kişinin oraya artık sürekli giriş yapacak olan bir insan ve oranın bir parçası olacağının sinyalidir. Kişi gözlemler, okur, insanlar hakkında bilgi sahibi olur ve sohbet etmeye başlar. Kişiler hakkında bazı bilgilere sahip olduğu için, iletişim kurması daha kolaylaşır ve rahat bir şekilde bir sohbet diyaloğu gerçekleştirebilir. Bu bir sanal dünyada sohbet odaları üzerinde sohbet etme tekniklerinden en önemlisidir.

Sanal dostluklar önemlidir, bazı insanlar hiç bu tarz arkadaşlık siteleri ile tanışmak istemezler. Doğrudur sosyal yaşantıları ve arkadaş çevreleri kuvvetli olan insanlar bu tarz platformlara uzak insanlardır. Onları bu konuda anlayabiliriz. Diğer insan faktörü olan ve bunu bir sevda haline getiren kişiler ise sanal dünyanın ne kadar keyif verdiğini ve önemli bir kitle oluşturduklarını çok iyi bilirler. Dost edinmek sonra değer vermek o kişilere ve bunları gerçek yaşantılarında farklı eylemler ile desteklemek bu işin özel ve güzel bir boyutu.

Sohbet etmek için girmiş olduğunuz bazı yerler sizlerin artık bir ailesi ve yuvası olabilir. Güzel ve hoş bir durumdur ve insanları her zaman mutlu eder. Özellikle gerçek hayattan sıyrılıp farklı kişiler ile aile oluşturmanız, insanları tanımaya çalışmanız sizin karakterinize bir artı katabilir.

İyi sohbet ile doğal sohbet sizler için burada

Değerli arkadaşlarım bu başlık ile birlikte sizlere anlatmak istediğim konu şudur. Bir çok arkadaşlık sitesi ( sohbet odaları , chat siteleri ) gibi platformlarda sanki o site üzerinde gerçekten bir sohbet varmış gibi gösterilmesidir. Doğal sohbetten kastım ise şudur, bazı yöneticiler sitelerinin kişiler kısmını bir sürü insan ile doldurup otomatik konuşma tanıtması ile birlikte bir çok gerçek ziyaretçiyi kandırması ile kendini sohbet hizmeti verdiğini sanırlar. Bundan dolayı bizde şöyle bir proje gerçekleştirmek istedik. Doğal sohbet hizmeti sağlayarak tüm kullanıcılara iyi sohbeti aşılamak, samimi ve gerçekçi olarak en kısa sürede kullanıcılarımızı kendimize alıştırmak.

Sohbet etmek için sizde hemen başlayabilirsiniz

Farklı kültürlerden oluşan sohbet odalarımıza giriş yaparak yeni arkadaşlar ile tanışabilirsiniz.  Platformumuz üzerinde tüm kullanıcılarımız sınırsız bir şekilde muhabbet edip chat yapabilir.

 

 

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.Sohbet Etme Teknikleri – İyi Doğal Sohbet İle Benzer Sohbet YazılarıSohbet Etme Teknikleri – İyi Doğal Sohbet yazına yapılan yorumlarYorumlar (6 Yorum)

  • Emeğinize sağlık çok faydalı bir yazı olmuş, site de çok güzel.

  • Siteniz tek kelimeyle mükemmel olmuş ben girip gözlemlediğime göre sohbet ortamı çok samimi ve türkiyenin heryerinden farklı insanların gelip sohbet ettiğine bizzat tanıklık ettim emeği geçen herkese teşekkürler hep böyle devam etmeniz dileğiyle..

  • Hani bi laf vardır, “antılmaz yaşamak lazım” iste burasıda tam öyle gelin yaşayın, görün, degisik kültürde farklı kişilikde ki insanlarla muhabbetin tadına varın.

  • Gerçekten Güzel Bi Yazı Olmuş. Elinize Emeğinize Sağlık ve Yazıda Anlatıldığı Gibi SohbetEttir.Com Ortamı ve İnsanlarıyla Samimi, Sıcak Doğal Bir Sunucu. Aradığınız Güzel Dostlukları Bulabileceğiniz Bir Site. Umarım Her Zaman Böyle Kaliteli Yüreği Güzel İnsanlarla Yoluna Devam Eder.. BAŞARILAR.

  • “Güller laleler bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır.” SohbetEttir .com bende bu samiyeti buldum emegi gecen tum arkdaslarimiza teşkur edrim

  • Kaleminize Sağlık efendim güzel bir çalışma olmus. Doğal Sohbet adlandırdıgımız bu Sitede tam manasıyla doğal ve samimi insanlar var. Gelin görün bağımlılik yapacaktır. Güzel radyo yayınlarıda ruhunuza şifa gibi gelicektir. Hos Sohbetler.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?